Багато практик рано чи пізно приходять до Рун – давньої знакової системи для магічної роботи, для самопізнання, ворожіння та пророцтва. І, відповідно, важливо вибрати відповідний набір.

Які Руни не слід купувати?


В наш час на ринку представлено багато «псевдорунічних» наборів – різноманітні сигили, вікканські набори тощо. Вони від 6 до 15 елементів, і кожен їх трактує як хоче. Це шарлатанство і ніякої магії, тож радимо таким людям не уподібнюватись. Для роботи підходить тільки канонічний набір Рун – 24 Руни старшого Футарка плюс одна порожня плашка.

Набір Рун з дерева


В Україні виробляються різні набори Футарка з дерева. Найдешевші з них з нерівним нанесенням на кривих плашках, таке вже потрібно обійти стороною. Крім них є цілком якісні набори з гравіюванням на лазері або навіть із глибоким рельєфним вирізуванням. Найкращим деревом для будь-яких виробів є ясен, тому краще шукати Руни саме ясеневі. Дерево тепле, з ним приємно працювати, і воно вбирає енергетику власника з часом. Особливо добре, якщо набір рун з дерева зроблений Знаючою людиною або під керівництвом такого.

Набір Рун з каменю


Найкращий набір Рун з каменю. Сам камінь може бути яким завгодно - кварці, агати, яшми та інші, зараз ми про це не писатимемо. Бажаючі можуть опрацювати матеріали про магічні властивості каменів, але ця інформація настільки велика, що потягне ще на цілий сайт або книгу. Поговоримо про варіанти нанесення зображень Рун на каміння. Є більш бюджетний варіант - зображення наноситься на камінь, просто кажучи, малюється. Виглядає непогано, але ненадовго - від контактів один з одним камені обтираються. Звичайно, можна наводити лаком зображення, але чи це вихід?

Найдовговічніші набори з каменю – з глибоким гравіюванням. Ціна на них, щоправда, відносно велика, але купивши такий професійний набір, ви знайдете інструмент на все життя, ще передаєте онукам. Камінь практично не має зносу, тому кам'яні Руни практично вічні.

Саморобні набори Рун


У деяких випадках люди не купують готовий набір РУН, а виготовляють його самостійно. Принаймні так рекомендують деякі книги. Зрозуміло, навряд чи ви працюватимете на складному обладнанні, так що можна вчинити простіше – роздобуйте заготовки для Рун, а потім на них можна вирізати або навіть намалювати самі Руни. У процесі оформлення можна дати волю фантазії, використовувати різні кольори та малюнки, головне не змінювати канонічне зображення.

В принципі можна зробити самому набір Футарка і з каменю - купуєте галтування потрібного каменю, або навіть підбираєте 25 приблизно однакових камінців з річкової гальки, і далі на них можна наносити Руни. Для цього підійде навіть лак для нігтів, але врахуйте, що такий набір буде менш довговічним, ніж класичний кам'яний з гравіюванням.

Крім дерев'яних і кам'яних наборів Рун, існують і екзотичніші – тканинні, шкіряні, кістяні та ін. При великому бажанні можна роздобути і таке, але краще працювати з канонічними інструментами.