Хто б міг подумати, що гадальна дошка, винайдена в 19 столітті американцем Елайджей Бондом, спочатку була домашньою грою ніяк не пов'язаною з містикою.

Чарльз Кеннард, партнер Уіджа, запропонував рекламувати дошку як давньоєгипетську гру, при цьому робився акцент на слові «уїджа», яким давні єгиптяни позначали успіх. Існує ще одна версія, згідно з якою слово Ouija - це комбінація з двох слів, що означають так: французького oui і німецького ja.

Вперше «дошку Уїджа, що говорить», почали використовувати для ворожіння і викликання духів у період Першої світової війни. Американська спіритуалістка Перл Курран використовувала дошку як спіритичний інструмент на кшталт китайської скриньки фуцзі.

Певних стандартів виготовлення дошки Уіджа немає. Зазвичай вона виготовляється з будь-якого сорту дерева, обов'язково має рівну, найчастіше лаковану поверхню. У нашому магазині представлені дошки з багатошаровим просоченням, за рахунок чого вони мають темний відтінок і лакованою поверхнею.

Немає однозначності й у дизайні покажчиків. Зазвичай вони виготовляються з тієї ж породи дерева, що і дошка, у вигляді серця, а для легкого пересування на їх дно клеять м'яку подушечку зі штучної замші або оксамиту.

Спіритична дошка має обов'язково містити символи – у нашому випадку кириличні літери (в оригіналі – латинські), цифри, слова «так» та «ні». Можуть бути й інші символи, які в основному виконують декоративну роль (сонце, місяць, пентаграма, сторони світла тощо).

Зазвичай, під час сеансу кінчики пальців обох рук розташовуються на планшетці (покажчику), яка рухається і відповідає на запитання або просто «так» і «ні», або дозволяє скласти фрази за допомогою літер і цифр. Самі символи з'являються всередині кола планшетки, або на них вказує вістря покажчика.

Класична спіритична дошка має напис: «Прощавай» (Good Bye), а не «До побачення». Однак це не критично, як і розташування самих букв – круглі спіритичні дошки також підходять для спілкування з духами.

Важливіше дотримуватися правил поведінки з ворожою дошкою:

  • Працюючи вдвох дошку кладуть на середину столу, торкаючись обома руками планшетки-покажчика.
  • Якщо з дошкою працює одна людина, то дошка кладеться на коліна (а краще за вівтарний столик), а обидві руки на планшетку.
  • На круглих дошках Уіджа планшетка рухається по колу, зупиняючись на вибраних буквах алфавіту.

Також можна спілкуватися з духами за допомогою аркуша паперу та покажчика-планшетки. У такому разі в його коло ставлять олівець і написані символи сприймають як дух.

У нашому магазині представлено кілька видів спіритичних дощок, від канонічних до дизайнерських. Отримати консультацію щодо вибору правильної дошки Ви можете у нашого менеджера. Вибрати спіритичні дошки можна тут.